وبلاگ مشاوره آفتاب زندگی ( خوش آمدید)
توکل به خدا و تمرکز بر افکار مثبت باعث آرامش و حرکت بسمت موفقیت های بزرگ است
درباره وبلاگ


سلام کارشناس ارشد روانشناسی و دارای پروانه فعالیت تخصصی روانشناسی ازسازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور ومشاور یکی از مراکز مشاوره هستم و بسیار خرسندم که در خدمت شما علاقه مندان به علوم روانشناسی و مشاوره هستم و امید است که خواندن این مطالب بتواند برای شما مفید بوده و بتوانید با مطالعه این نکات با روحیه ای شاد تر و با انگیزه ای بالاتر در جهت رسیدن به اهداف بزرگ زندگی خود و رسیدن به آرامش بیشتر گام های بلند تری بردارید. هدف این وبلاگ ارائه مطالب و مقالات علمی و کاربردی روانشناسی و نکات آموزشی جهت ارتقاء بهداشت روانی است. خواهشمند است اگر نظر یا پیشنهادی دارید از طریق ایمیل یا ارسال پیامک به شماره همراه 09109242383اعلام فرمائید.
saeedavari 1353@gmail.com

مدیر وبلاگ : سعید آوری
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب درج شده در وبلاگ چیست
یکشنبه 26 آذر 1396 :: نویسنده : سعید آوری

نقاط ضعف خود را مشخص کنید

چه عامل یا عواملی شما را از رسیدن به اهدافتان باز داشته است ؟ چه محدودیت ها و کاستی هایی دارید ؟ چه مواردی سرعت دستیابی شما را در رسیدن به اهدافتان تعیین می کند ؟ و چرا تاکنون به هدف های خود نرسیده اید ؟ اینها هر کدام سئوالاتی است که باید برای رسیدن به موفقیت و تحقق اهدافتان بدقت از خود بپرسید . این نکته را باید همیشه بدانید که عوامل محدود کننده در مسیر انجام کارها وجود دارند اما به نظر شما چند درصد از این عوامل ، درونی و چند درصد بیرونی هستند ؟ وظیفه اصلی شما مطالعه و تحقیق و صرف وقت و انرژی برای تعیین محدودیت ها و نقاط ضعف است وجود ضعف ممکن است مربوط به خودمان و ویژگیهای شخصیتی ما باشد و یا محدودیت و ضعف ما مربوط به سازمان یا اداره و یا محل کار و یا همکاران و دوستان و خانواده ما باشد. بعد از اینکه عوامل محدود کننده را شناسایی و مشخص کردید الان وقت و نوبت به تمرکز روی آن است. قانون 20/80 در موانع موجود در زندگی قابل اعمال است در این قانون ما آموختیم که با تمرکز بر روی 20 درصد از فعالیت های مهم زندگی می توانیم به 80 درصد نتیجه مطلوب خود برسیم بر اساس همین قانون 80 درصد از موانع و یا عواملی که شما را از رسیدن به اهداف عقب می اندازد عوامل درونی هستند یعنی این عوامل در درون خود شماست آنها می تئانند نگرش ها ، باور ها ، عادت ها ، و قابلیت های شما باشند . تنها بر اساس این قانون 20 درصد از محدودیت ها و نقاط ضعف مربوط به عوامل خارج از شما هستند. با از میان بردن نقاط ضعف خود و یا از بین بردن حتی یک محدودیت شما می توانید انرژی زیادی بگیرید و با انگیزه بالاتر در جهت رسیدن به اهدافتان تلا کنید. هر چه در جهت شناسایی این محدودیتها و از میان بردن آنها بصورت موفق عمل نمایید ، سرعت رسیدن به خواسته ها و اهداف بیشتر خواهد شد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 26 آذر 1396 :: نویسنده : سعید آوری

ذهنی باز و پذیرا داشته باش

داشتن ذهنی باز که پذیرای همه چیز باشد آنقدر که ما تصور می کنیم ساده نیست زیرا شما در طول زندگی خود تحت تاثیر محیط جغرافیایی ، عقاید و باور های مذهبی نیا کان ، موضع گیری های سیاسی ، جنسیت و مدرسه ای که در آن تحصیل کرده اید و حتی تحت تاثیر شغل پدرتان و بسیاری دیگر از عوامل هستید و در بسیاری از موارد ، هیچ گونه مجال و فرصتی برای مخالفت با برنامه ریزی های فرهنگی و اجتماعی که از پیش برای ما در نظر گرفته اند ، نداریم. در جهان پر از جمعیت امروز ما به هیچ وجه نمی توانیم با همان سبک و روش قدیم و ذهنی بسته و محدود زندگی کنیم . من از شما می خواهم تا در یچه های ذهن خود را بر روی تمامی احتمالات باز کنید . و در برابر هر گونه سعی و تلاش برای محدود کردن خود بشدت مقاومت کنید و اجازه ندهید دو دلی و بد بینی و سوء ظن وارد هوشیاری و آگاهیتان شود . این را همیشه بدانید که داشتن یک ذهن پویا و فعال که پذیرای همه چیز است یکی از اساسی ترین اصول برای رسیدن به موفقیت و آرامش است. ما روال زندگی خود را بر اساس عادت و تفکرات و باور های خود تنظیم می کنیم و هر گاه با یک حادثه و رویداد جدید روبرو می شویم که در تصورات و باور های ما جایی ندارد احساس خطر می کنیم چون نسبت به آن موقعیت نه آمادگی ذهنی داریم و نه به توانایی های خود برای مقابله با آن رویداد اعتماد داریم بنابراین برای اینکه بتوانیم در جریان زندگی راحتتر باشیم و عملکرد بهتری در مواجهه با مسائل جدید داشته باشیم باید دریچه های ذهن خود را بر روی مسائل پیش رو باز کنیم و با اندیشه و تفکر و مشورت با انسانهای دانا راهمان را بسوی موفقیت و آرامش پیش بگیریم.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

از چه راه هایی می توانیم انرژی مثبت را جذب کنیم ؟

همه‌ی اشیاء دارای ارتعاش هستند. هر چه را که می‌بینید، می‌شنوید و لمس می‌کنید، به دلیل اینکه پیوسته در حال جنبش است، ارتعاشی از خود ساطع می‌کند. اگر هم به قدری به آن نزدیک شوید که در حوزه ارتعاشی آن قرار بگیرید، دانسته یا ندانسته تحت تاثیر ارتعاش آن قرار خواهید گرفت. این قوانین در مورد حوزه‌ی فکر هم صادق است. اگر سلول مغز مرتعش شود، موجی از انرژی الکتریکی از خود می‌پراکند که به دنبال مکانی برای مستقر شدن است. اگر شما در حوزه ارتعاش سلول‌های مغز کسی قرار بگیرید و در ارتعاش سلول‌های مغزتان با این فرد هماهنگ و سازگار باشید، ارتعاش فکری وی را دریافت کرده و این ارتعاش به صورت مثبت یا منفی روی ذهنتان تاثیر می‌گذارد. حالا برای اینکه ببینید با استفاده از این ویژگی، چگونه می‌توانیم انرژی مثبت جذب کنیم، مقاله زیر را بخوانید.هر فکر یا احساسی دارای ارتعاشی است که قابل اندازه گیری است. این ارتعاشات اگر به اندازه‌ی کافی زیاد شود، می‌تواند به نیروی مقصود و هدف متصل شوند. این مرحله موقعیت شیرینی‌ است که شادی و نشاط را در آن حس می‌کنید و زندگی رویایی‌تان به واقعیت تبدیل می‌شود. شاید دکتر وین دایر (Wayne Dyer) این مطلب را به خوبی در کتابش با عنوان نیروی مقصود (The Power of Intention) به خوبی نشان داده است: (اینکه نمی‌توانید بعضی چیزها را در درون خود ببیند، نتیجه‌ی این انتخاب است که هر چیزی را چطور در دنیای خود پردازش می‌کنید. شما بر اساس آنچه که در درون می‌بینید به دنیا می‌نگرید، اگر نتوانید چیزی را در درون خود ببینید در دنیای پیرامون هم نمی‌توانید آن را ببینید.اگر می‌دانستید که شما، جلوه‌ای از روحِ جهانیِ مقصود هستید، آن را می‌دیدید. شما سطح انرژی‌تان را وَرای وجود هر مانعی در اتصال‌ با نیروی مقصود افزایش می‌دهید. تنها چیزی که شما را از هر چیز خوبی که دنیا برای‌تان حفظ کرده محروم می‌کند، ناسازگاری‌ احساسی خود شما است. اگر موفق شوید این موضوع ساده را درک کنید، موانعی را که سر راه رسیدن به مقصود وجود دارد، از میان برمی‌دارید).


به ادامه مطلب برویدادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 22 آذر 1396 :: نویسنده : سعید آوری

در لحظه زندگی کن

تصور هر لحظه زندگی، ما را وادار می کند که ارزش آن لحظه را طولانی تر و معنادارتر سازیم. وقتی که در لحظه زندگی می کنیم، بجای....زندگی کردن در لحظه یا حال به معنی آن است که با تمام حواس خود، هشیار و آگاه به زمان حال باشیم. این به معنی آن است که به گذشته فکر نکنیم یا در آن ساکن نشویم و نیز مضطرب و نگران آینده نباشیم.وقتی ما توجه خود را به زمان حاضر یا حال می دهیم، بر روی کاری که در دست داریم تمرکز می کنیم. ما تمام توجه خود را به آنچه که بایستی انجام بدهیم، متمرکز می کنیم و تا رسیدن به نتیجه پیش می رویم.تصور هر لحظه زندگی، ما را وادار می کند که ارزش آن لحظه را طولانی تر و معنادارتر سازیم. وقتی که در لحظه زندگی می کنیم، بجای جستجوی کمیت زمان، از هر دقیقه لذت می بریم و آن را مزه مزه می کنیم.ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 21 آذر 1396 :: نویسنده : سعید آوری

خندیدن و تاثیرات روانشناختی آن

خنده باعث می شود انرژی از منبع دورنی وجود شما به سطح بیاید. انرژی همانند سایه ای خنده را دنبال می کند و بدنبال آن جاری می شود. آیا تا کنون توجه کرده اید اوقاتی که واقعاً و از ته دل می خندید به طور عمیق در حالت مدیتیشن قرار دارید؟! در واقع در این لحظات فکر کردن کاملاً کاملاً متوقف می شود. اصلاً غیر ممکن است که در یک زمان هم فکر کرد و هم خندید. خندیدن و فکر کردن دقیقاً متضاد یکدیگرند. اگر واقعاً بخندید، فکر کردن متوقف می شود ولی اگر فکر کردن ادامه پیدا کند خنده، واقعی و از ته دل نخواهد بود. هنگامیکه شما عمیقاً می خندید، ناگهان فکر ناپدید می شود. خندیدن یکی از بهترین، ساده ترین و طبیعی ترین راههای خلاصی از شر ناآرامیهای ذهن می باشد. خندیدن می تواند مقدمه ای شورانگیز برای وارد شدن به مرحله توقف افکار و بی ذهنی باشد.


به ادامه مطلب بروید

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 21 آذر 1396 :: نویسنده : سعید آوری

تعریف تازه ای از بخشش

بخشش ،کار بسیارسختی است امّا می‌تواند روان انسان را به آرامش برساند. چیزی که این کار را برای اغلب ما دشوار می‌سازد، به تعریفی که از «بخشش» در سر داریم برمی‌گردد. ما فکر می‌کنیم که بخشش بدین معنی است که باید همه چیز را فراموش کنیم و همه چیز دوباره به همان شکلی که قبلاً بود برگردد. این تعریف «مقدس» از بخشش، برای اغلب ما قابل هضم نیست. چگونه می‌توان یک چیز فراموش نشدنی را فراموش کرد؟ چگونه می‌توان یک عمل نابخشودنی را بخشید؟ امّا برای لذت بردن از مزایای بخشش لازم نیست این قدر راه دور برویم. همة کاری که باید انجام دهیم این است که تصمیم بگیریم که به جلو حرکت کنیم و خودمان را از دست آسیب‌های قدیمی رها سازیم. ما نباید از اتفاقی که افتاده چشم‌پوشی کنیم. چیزی که غلط بوده هنوز هم غلط است. ما نباید آن شخص را دوباره به زندگی خود دعوت کنیم و یا دوباره با او از سر دوستی برآئیم. کاری که باید بکنیم این است که به خودمان اجازه دهیم تا تمام هیجانات و احساسات منفی مربوط به آن شخص را بیرون بریزیم. تا وقتی که چنین نکرده‌ایم، در واقع به عمل گذشته آن شخص اجازه داده‌ایم که همچنان ما را ناراحت کند و به ما آسیب رساند. امّا گزینة دیگری نیز پیش رو داریم و آن این است که جلوی این آسیب‌رسانی به خود را بگیریم. این تعریفی از «بخشش» است که برای اغلب ما انجام پذیر می‌باشد.


به ادامه مطلب برویدادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 18 آذر 1396 :: نویسنده : سعید آوری

نقش موسیقی در سلامت روانی

تحقیقات نشان داده که موسیقی های آرام (مانند موسیقی کلاسیک با تمپوی پایین )، آرام بخش هستند ، احساسی که از 30 دقیقه گوش دادن به چنین موسیقی بوجود می آید معادل آرامشی است که از خوردن یک قرص والیوم حاصل می شد . از آنجا که در این نوع موسیقی ، شعری وجود ندارد ، ملودی ، تن ، آهنگ و ریتم است که تاثیر گذار است و هر دو نیمکره مغز را درگیر جریان خود می کند . بر طبق تحقیقات مشابه ، موسیقی ممکن است تاثیر منفی نیز داشته باشد بر حسب اینکه موسیقی را خوب یا بد گوش بدهیم ، می تواند تاثیر مثبت و یا مانند زهر در بدن عمل کند . مطالعاتی که در زمینه تاثیر موسیقی بر رشد گیاهان انجام شده ، نشان داده که برای مثال ، موسیقی راک ، رشد گیاه را متوقف می کند و بر عکس ، موسیقی کلاسیک ، باعث تسریع رشد گیاه می شود . به عنوان مثال در کشور هلند برای پرورش گل در زمان های خاصی از شب برای افزایش رشد گیاهانشان از موسیقی آرام استفاده می کنند .به ادامه مطالب بروید


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

چگونه یک ارتباط سالم و سازنده با دیگران داشته باشیم

یک ارتباط سالم و مثبت، ضمن حفظ استقلال فردی، سلامت و شادابی بهترین ها را برای طرفین به همراه دارد. انسان هایی که ارتباطات سالم و درستی با دیگران دارند، استرس کمتری تجربه می کنند و شادتر هستند. طبیعتاً در هررابطه صحیح و انسانی رعایت یکسری اصول اولیه لازم و ضروری است. برای حفظ و تداوم روابط سالم موارد زیر توصیه می شود.


به ادامه مطلب برویدادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 17 آذر 1396 :: نویسنده : سعید آوری

تنها اما در میان جمع

درد تنهایى آشنا و غریبه نمى‌شناسد و همراه همیشگى بسیارى از افراد در زندگى شلوغ شهرى امروزى ماست. با وجودى که افراد زیادى پیرامون ما هستند امّا ارتباط برقرار کردن بسیار دشوار شده است. دو دلیل عمده براى این پدیده وجود دارد. یکى جامعه‌شناختى و دیگرى روان‌شناختى.براى هزاران سال، مردم در روستاهاى کوچک و محدود زندگى مى کردند. آن‌ها تمام افراد خانواده و دوستان نزدیکشان را در کنار داشتند. آن‌ها در میان همان افراد بزرگ مى‌شدند، مدرسه مى‌رفتند، کار مى‌کردند، زندگى مى‌کردند و سرانجام مى‌مردند. آن‌ها لازم نبود هیچ کار خاصى انجام دهند تا بخشى از آن اجتماع باشند. همانجا به دنیا مى‌آمدند و بخشى از همان اجتماع بودند. امّا ظرف ١٠٠ سال اخیر، اجتماع دچار تغییرات بزرگى گشته است که بر اثر آن، مشکل انزواى شهرى به وجود آمده است.

به ادامه مطلب بروید


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

کاربرد روانشناسی در تجارت الکترونیک

هر زمان صحبت از آدمیزاد میشه، اولین چیزی که باید بین اون و روبوت تفاوت گذاشت چیزی بنام روان هستش. حالا اگه میخوایم با این انسان کار کنیم باید از روانش استفاده کنیم. تو این مقاله سعی می کنم یکسری موارد را به شما ارائه بدم که اولا بهتر با روان مشتری آشنا بشید و سپس بتونید با استفاده از روانشناسی به هدف اصلی خودتون دست پیدا کنید.


به ادامه مطلب برویدادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

از موقعیت هایی که برایت پیش می آید نهایت استفاده را ببر

زندگی سرشار از موقعیت ها و مسایل است و در هر لحظه یک مسئله یا موقعیت برای تعداد زیادی از انسانها پیش می آید و هر کس بنا به میزان توانمندی ومیزان علاقه مندی با آنها روبرو می شود گاهی یک موقعیت برای یک فرد تهدید کننده . همزمان برای فرد دیگر یک فرصت رشد و ترقی در نظر گرفته می شود پس هر موقعیت بستگی به تفسیر ما از آن دارد و اینکه آن موقعیت خوب یا بد است به انتخاب ما بر می گردد. همیشه در کمین فرصت ها و موقعیت ها باش گاهی نیز تلاش کن تا موقعیتی خوب برای خود بوجود آوری . گاهی موقعیت ها یکی پس از دیگری از مقابل ات عبور می کنند و تو هیچ توجهی به آنها نداری و یا از آنها در حال فرار هستی زیرا آن اعتماد به نفس و خود باوری را نداری هر روز و هر ساعت و هر لحظه برای تو یک موقعیت رشد و تکامل است برای اینکه در یک موقعیت به موفقیت برسی نیاز مند دانش و تجربه هستی اما اگر این دانش و تجربه را نداری بهتر است از کسانی که قبل از تو آن را تجربه کرده اند بهره لازم را ببری . این را بدان که عمر تو کوتاه است و هیچ گاه معلوم نیست که تا چه مدت دیگر زنده خواهی بود یا توانایی های فعلی را داشته باشی سعی کن موقعیت های برنزی و نقره ای را به فرصت های طلائی زندگی تبدیل کنی همیشه در برخورد با موقعیت های سخت و مشکلات و مسئولیت ها با خود بگو که من این توانایی را دارم که این چالش را به یک فرصت رشد و تکامل تبدیل کنم و خودم و توانایی های خودم را بصورت عملی محک بزنم . تردید ها را از خود جدا کن و با توکل به خدا و امید به پیشرفت و موفقیت همچون رودی خروشان در حرکت باش و از موانع و موقعیت ها سر بلند عبور کن و از هر موقعیت نهایت استفاده را ببر.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

شش راز موفقیت که اگر در شما تبدیل به عادت رفتاری شود ...

بسیاری از افراد تصور دارند که برای بدست آوردن موفقیت های بزرگ در زندگی به شرایط خاصی نظیر پول و امکانات و پشتوانه و نیازمند هستند در صورتی که این تفکر نادرست است. با نگاه کردن به زندگی افراد موفق در می یابید که عده بسیار زیادی از آن ها شرایط و ویژگی های خاصی نداشته اند و همچنین پولدار نیز نبوده اند این افراد فقط راز و رمز هایی را برای رسیدن به موفقیت درک کرده اند و آن ها را به بهترین نحو در زندگی خود به کار برده اند. شما نیز می توانید با به کار بردن راز موفقیت انسان های بزرگ در زندگی تان به موفقیت های بزرگ و آنچه می خواهید دست یابید.

راز موفقیت ممکن است از فردی به فرد دیگر فرق داشته باشد ولی در بین این افراد ویژگی های رفتاری مشابهی وجود دارد که آنها را برای رسیدن به هدف و موفقیت بزرگ شان یاری کرده است اگر شما به دنبال رسیدن به موفقیت هستید بهتر است این ویژگی ها را بهتر بشناسید و آن ها را در زندگی خود به کار ببرید. فراموش نکنید که هیچ کدام از این ویژگی های رفتاری به شکل ژنتیکی به فردی انتقال پیدا نمی کنند و شما می توانید آن ها را یاد بگیرید و در برنامه های روزمره خود آن ها را به کار ببرید و هر کدام از ویژگی ها را در الویت زنذگی تان قرار دهید تا به آسانی بتوانید به سوی ره های موفقیت در زندگی شخصی خود گام بردارید.


به ادامه مطلب برویدادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

پرسش های رایج روانشناسی : علل استرس کدامند ؟(1)


بسیاری از مردم در زندگی روزانه خود دچار استرس می شوند و اغلب عوامل استرس زا برای همگان یکسان است . برخی افراد ، از روی طبیعت یا عادت ،در مقابل استرس حساس تر و آسیب پذیر ترند و یا به عبارت دیگر ،چیزی که دیگران با آن به راحتی کنار می آیند ، آنها را دچار استرس می کند. بر اساس پژو هش هایی که صورت گرفته و نیز آمار های به دست آمده ، موضوعات زیر در اکثر مردم باعث تولید استرس می شود :

*شغل و محیط کار

*مسائل مالی

*روابط فردی

*فرزندان

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

درباره روانشناسی رنگ هابیشتر بدانیم(بخش دوم )

5-روان‌شناسی رنگ سبز
 • رنگ سبز، رنگ سردی است که نماد طبیعت است.
 • رنگ سبز، نشانگر آرامش، خوشبختی، سلامتی و حسادت است.
 • پژوهشگران دریافته‌اند که رنگ سبز می‌تواند باعث افزایش قابلیت خواندن گردد. برخی از دانش‌آموزان و دانشجویان با قراردادن یک برگه شفاف سبز رنگ بر روی صفحه کتاب، می‌توانند مطالب را با سرعت بیشتری از حدّ معمول بخوانند و درک کنند.
 • رنگ سبز، از دیر باز نماد باروری بوده و در قرن پانزدهم برای لباس عروسی به کار می‌رفته است.
 • از رنگ سبز در دکوراسیون به دلیل اثر آرام بخشی آن استفاده می‌شود.
 • رنگ سبز باعث کاهش استرس می‌شود. کسانی که در فضای کاری سبز رنگ کار می‌کنند، کمتر دچار دردهای دستگاه گوارش می‌شوند.


به ادامه مطلب بروید
ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

درباره روانشناسی رنگ هابیشتر بدانیم(بخش اول )

رنگ چیست؟

 در سال 1666، اسحاق نیوتن، دانشمند نامدار انگلیسی، کشف کرد که چنانچه نور خالص سفید از یک منشور عبور داده شود، به رنگ‌های قابل رؤیت تجزیه می‌شود. نیوتن همچنین کشف کرد که هر رنگ از یک طول موج منحصر به فرد تشکیل شده و قابل تجزیه به رنگ‌های دیگر نیست. آزمایش‌های بعدی نشان داد که با ترکیب نورها می‌توان رنگ‌های مختلف را ایجاد کرد. برای مثال، نور قرمز در ترکیب با نور زرد، رنگ نارنجی را به وجود می‌آورد. رنگی که بر اثر ترکیب دو رنگ دیگر به وجود آید را ترکیبی می‌گویند. بعضی از رنگ‌ها، مثل زرد و ارغوانی، در صورت ترکیب شدن، همدیگر را خنثی می‌کنند و نور سفید می‌سازند. این رنگ‌ها را نیز رنگ‌های مکمّل می‌نامند.

تاثیرات رنگ ها از نظر روانشناسی:

با وجودی که اثر رنگ‌ها تا حدودی ذهنی است و در مورد اشخاص مختلف فرق می‌کند امّا برخی از تاثیرات رنگ‌ها دارای معنی یگانه‌ای در سراسر جهان هستند. رنگ‌هایی که در طیف رنگ‌ها در ناحیه قرمز قرار دارند به عنوان رنگ‌های گرم شناخته می‌شوند که این دامنه‌اش از احساسات گرم و صمیمانه تا احساس خشم و عصبانیت متغیر است. رنگ‌هایی که در ناحیه آبی طیف قرار دارند، رنگ‌های سرد نامیده می‌شوند و شامل آبی، ارغوانی و سبز هستند. این رنگ‌ها معمولاً آرامش بخشند امّا گاهی نیز ممکن است احساس غمگینی و بی‌تفاوتی را به ذهن آورند.


به ادامه مطلب برویدادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


( کل صفحات : 3 )    1   2   3   
آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :در این وب
در كل اینترنت

فال حافظ

مجله نایت پلاس 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات