وبلاگ مشاوره آفتاب زندگی ( خوش آمدید)
توکل به خدا و تمرکز بر افکار مثبت باعث آرامش و حرکت بسمت موفقیت های بزرگ است
درباره وبلاگ


سلام کارشناس ارشد روانشناسی و دارای پروانه فعالیت تخصصی روانشناسی ازسازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور ومشاور یکی از مراکز مشاوره هستم و بسیار خرسندم که در خدمت شما علاقه مندان به علوم روانشناسی و مشاوره هستم و امید است که خواندن این مطالب بتواند برای شما مفید بوده و بتوانید با مطالعه این نکات با روحیه ای شاد تر و با انگیزه ای بالاتر در جهت رسیدن به اهداف بزرگ زندگی خود و رسیدن به آرامش بیشتر گام های بلند تری بردارید. هدف این وبلاگ ارائه مطالب و مقالات علمی و کاربردی روانشناسی و نکات آموزشی جهت ارتقاء بهداشت روانی است. خواهشمند است اگر نظر یا پیشنهادی دارید از طریق ایمیل یا ارسال پیامک به شماره همراه 09109242383اعلام فرمائید.
saeedavari 1353@gmail.com

مدیر وبلاگ : سعید آوری
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب درج شده در وبلاگ چیست
سخنانی از روانشناس بزرگ کارل راجرز (1902-1987)
 •   وقتی به دنیا نگاه می‌کنم، بدبینم ولی وقتی به مردم نگاه می‌کنم، خوش‌بینم.
 •   تنها آدم فرهیخته کسی است که یادگرفته باشد چگونه یاد بگیرد و تغییر کند.
 •   جوهر و ذات خلاقیت، تازگی و نوبودن آن است و در نتیجه، ما استانداردی برای   قضاوت درباره آن نداریم.
 •   تجربه برای من بالاترین اولویت را دارد. معیار صحّت و اعتبار هر چیز، تجربه خود من   است. نظرات افراد دیگر، و حتی ایده‌های خودم نیز به اندازه تجربیاتم اعتبار ندارند.
 •   برای کسی که کاملاً در برابر تجربیات جدید راحت (باز) است و حالت تدافعی نمی‌گیرد، هر لحظه، می‌تواند   سرشار از تازگی باشد.
 •   در ابتدای کارم این سوال را از خود می‌پرسیدم که: «چگونه می‌توانم این فرد را درمان کنم یا تغییر دهم؟»   اکنون این سوال را بدین صورت تغییر داده‌ام که: «چگونه می‌توانم رابطه‌ای با این فرد برقرار کنم که او بتواند   از این رابطه برای رشد شخصی خودش استفاده کند؟»
 •   من رفته رفته به یک نتیجه‌گیری بدبینانه و منفی درباره «زندگی خوب» رسیده‌ام. به نظرم می‌آید که زندگی   خوب یک شکل ثابت ندارد، بلکه یک فرایند است. یک جهت است نه یک مقصد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سخنان روانشناس بزرگ آلبرت بندورا
 •   اعتماد به نفس ضرورتاً تضمین‌کننده موفقیت نیست ولی عدم اعتماد به نفس   مطمئناً باعث شکست می‌شود.
 •   مردم نه تنها با تعمق کردن، درک بهتری به دست می‌آورند بلکه می‌توانند تفکر خود را   نیز ارزیابی کرده و تغییر دهند.
 •   آدم موثر و اثربخش کسی است که آینده‌اش را می‌سازد نه این که آن را پیش‌بینی   کند.
 •   کسانی که به توانائیهای خود اعتقاد و اطمینان دارند به کارهای دشوار به صورت چالش‌هایی می‌نگرند که   باید بر آنها پیروز شوند نه به صورت تهدیدهایی که باید از آنها اجتناب کند.
 •   ما آدمها بیشتر روی نظریه‌های شکست سرمایه‌گذاری می‌کنیم تا نظریه‌های پیروزی.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 سخنانی از روانشناس بزرگ ویلیام جیمز

ویلیام جیمز (1842-1910)

 •   بسیاری از مردم فکر می‌کنند در حال فکر کردن هستند در حالی که مشغول   بازآرایی و تنظیم پیشداوری‌ها و تعصباتشان هستند.
 •   پذیرش آنچه اتفاق افتاده است، نخستین گام در غلبه بر پیامدهای هر بدشانسی   است.
 •   فلسفه، والاترین و بدیهی‌ترین خواسته بشر است.
 •   عقل سلیم و شوخ‌طبعی، هر دو یک چیزند که با سرعت‌های متفاوت حرکت می‌کنند. شوخ‌طبعی، همان   عقل سلیم با دور تند است!
 •   هر کس باید برای تمرین، هر روز حداقل دو کاری که از آنها نفرت دارد را انجام دهد.
 •   انگیزه نهانی تمام کارهایی که اغلب مردم می‌کنند این است که چگونه شادی به دست آورند، چگونه آن را   نگه دارند و چگونه آن را بهبود بخشند.
 •   هنر «عاقل بودن» عبارت است از هنر آگاهی از این که از چه چیزهایی چشم‌پوشی کنید.
 •   تنها یک دلیل برای شکست انسان وجود دارد و آن کمبود ایمان فرد به خودِ واقعی‌اش است.
 •   همه ما آمادگی داریم تا به دلایلی کارهای وحشیانه و غیرمتمدنانه انجام دهیم. فرق بین یک آدم خوب و یک   آدم بد در انتخاب آن دلیل است.
 •   عمیق‌ترین اصل طبیعت انسان، اشتیاق و میل شدید او به قدردانی شدن است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 28 دی 1396 :: نویسنده : سعید آوری

جذابیت های زبان بدن

جذابیت زبان بدن وقتی بیشتر می‌شود که بدانیم با مهندسی معکوس در حرکات بدن افراد، می‌توانیم پیام‌هایی را تجزیه و تحلیل کنیم که در فضاها و شرایط مختلف از آن‌ها به ما می‌رسد. در مجموع، تک‌تک ما اطلاع داریم که تمام عضلات، ماهیچه‌ها و اعضای بدن انسان تحت کنترل مغز است؛ بنابراین هر حرکتی که رخ می‌دهد فرمان آن از مغز صادر می‌شود. جالب اینجاست که نگرش و طرز تفکر ما در شرایط مختلف و در حضور انسان‌های متفاوت می‌تواند تحت تأثیر قرار گیرد و متنوع باشد. حالا اگر معادله را برعکس کنیم، در واقع این اقدام او واکنشی است به محیط پیرامونش؛ حرکتی نشئت گرفته از فرمان مغز او؛ بنابراین کافی است که از علائم و نتایج مطلع باشید تا بتوانید حرکات افراد پیرامون خود را تحلیل کنید و از حرکات خود هم آگاهی کامل بیابید.


به ادامه مطلب بروید

ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

10 راز زبان بدن برای موفقیت بیشتر شما

اگر می خواهید موفق شوید، باید به زبان بدنتان اهمیت بدهید. این مسئله خیلی مهم است، حتی مهم تر از زبان آوایی که با آن صحبت می کنید، چون به طور ناخودآگاه احساسی را که واقعاً دارید به دیگران منتقل می کند، حتی اگر کلمات و بیان شما چیز دیگری باشد.در این متن به 10 راز در مورد زبان بدن - بادی لنگویج اشاره می کنیم که تمام افراد موفق آن ها را می شناسند. این نکات را در زندگی روزمره خود به کار ببرید تا به موفقیت برسید.

 

1-در موقعیت مناسب لبخند بزنید

لبخند یک ابزار عالی برای به دست آوردن اعتماد آنی و پذیرش از طرف دیگران است. کلید این راز این است که بدانید چه زمانی این کار مناسب است. مثلاً وقتی شخص جدیدی را ملاقات می کنید یا می خواهید از خودتان فیدبک خوبی به رئیستان منتقل کنید، موقع مناسبی برای لبخند زدن است. اما موقع بحث کردن راجع به این که چرا این ماه سهامتان با شکست مواجه شده یا چرا روابطتان درست پیش نمی رود، موقع مناسبی نیست. لبخند زدن بیجا، تزلزل و کمبود اعتماد بنفس را به دیگران منتقل می کند. دانستن این که چه زمانی لبخند بزنید، یک کلید اساسی محسوب می شود.

2- ضعیفانه دست ندهید

این کار موقع اولین برخورد با یک نفر، ضعف و تسلیم شما را نشان می دهد. سست و ضعیف دست دادن، نشان دهنده یک شخصیت ضغیفاست و افراد ضعیف واقعاً ناموفق  هستند. موقع مصاحبه کاری، قرارداد کاری، ملاقات با افرادی که برایتان اهمیت دارند، این کار را انجام ندهید. وقتی با کسی دست می دهید، مچ دستتان را طوری بچرخانید تا دستتان کمی روی دست آن ها قرار بگیرد، تا به صورت ناخودآگاه حالتی از تسلط و نفوذ را به آن ها القا کند.


به ادامه مطلب برویدادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 19 دی 1396 :: نویسنده : سعید آوری

در اینجا و اکنون باش

بهترین زمان، اکنون است. گذشته تو خاطرات توست و آینده تو موجودیتی ندارد و شکلی از اکنون توست و یکی از نشانگان یک فرد با تغییر، عزت نفس و اعتماد به نفس، زندگی کردن در لحظه حال است؛ یعنی زندگی و تجربه در اوج اینجا و اکنون. اگر بتوانی از همین لحظاتی که ثروت توست، نهایت بهره و سود را ببری و در توهمات و هذیان ها دیروز و امروز به سرنبری، هر روز آدم جدیدی هستی. شاید اکنون درکی از این جدید بودن نداشته باشی، زیرا برای خودت عادی شده ای؛ اما در موجودیت و هویت روانی ات تغییر کرده ای و دیگر آدم دیروز نیستی. پس امروز را دریاب و آن را مدیریت کن! در لحظه زندگی کردن، هنر مردان و زنان بزرگ است. خیلی از انسان ها یا در گذشته در جا می زنند یا در آینده هذیان می گویند و بین دو فاصله گذشته و آینده ، انرژی هدر می دهند. کم اند افرادی که در لحظه زیست می کنند . اغلب افراد، متخصص خراب کردن امروزند و نمی دانند عمر، سفری کوتاه است  که زمان زیادی هم ندارند، اما اینان، خود و زندگی شان را کلنگی اداره می کنند و به جای جام حیات، خون دل سر می کشند و با آه و ناله گذشته را یادآوری می کنند و با اما و اگر و شاید آینده را طراحی می کنند و با فریب های مکرر ذهن، خودشان را فریب می دهند. زندگی در اینجا و اکنون، هم مهارت می خواهد و هم هنر و کار هر کسی نیست. فرد باید به شناختی فرازمانی و فرامکانی برسد تا بتواند درک خود را از فلسفه زندگی سالم گسترش بدهد. این قدر خود را در رنج زمان نگه ندار! خودت را در اکنون توصیف و بعد تجربه کن! پنجره را باز کن و بگذار نسیم تازه بوزد و از آویزان شدن در گذشته کهنه و آینده توهمی فاصله بگیر! نشانه خود باوری تو این است که از این لحظه با خود پیمان ببندی که خاطرات گذشته را نشخوار نکنی و در کنار خیمه های سوخته دیروز، شیون نکنی. خود را دریاب و روی نفس های اکنون خودت متمرکز شو! و صدای شکستن بت های دیروز را در خود بشنو! بهار یعنی تجریه اکنون، مثل بهار باطراوت باش و حتی یک لحظه خودت را به گذشته و آینده قرض نده! خیلی از افراد در جغرافیای روان خود اینجا و اکنون را فراموش کرده اند و اگر به اکنون هم اهمیت می دهند، صرفاً برای هدر دادن آوازهای خودشان است. هر لحظه طلوعی است که هر آن نیز غروب می کند و خاموش می شود. لحظه را رعایت کن! لحظه را اگر با کار مفید ترکیب کردی، به جریان انداخته ای، وگرنه وقت خود را تلف کرده ای. برای لحظه لحظه نفس هایت، ارزش فراطلایی قایل باش!

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

آیا پول می تواند شاد کامی به ارمغان آورد ؟

آیا ثروتمندان شادتر از کسانی هستند که پول ندارند ؟ بر اساس یک مطالعه پژوهشی که اخیرا درباره پول و روانشناسی صورت گرفته ،پاسخ این سوال مثبت است . البته روانشناسانی که این مطالعه را انجام داده اند همچنین گفته اند که ثروت روانشناختی اهمیت بیشتری از ثروت مادی دارد . دکتر اد دینر از دانشگاه ایلی نویز و پسرش دکتر رابرت بیس واس دینر از مرکز روانشناسی کاربردی در میلواکی دوتن از خبره ترین روانشناسان جهان در موضوع شاد کامی هستند . آنها تاثیرات ثروت مادی بر روی شاد کامی را مورد مطالعه قرار داده و یافته های خود را در صد و هفدهمین کنگره سالانه انجمن روانشناسی آمریکا ارائه کردند.


به ادامه مطلب برویدادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

رشد اجتماعی ،عاطفی و اخلاقی برای ازدواج

رشد اجتماعیرشد اجتماعی، سازگاری خوب اجتماعی با همه ی آدم ها و از جمله با همسری است که قرار است عمری با او زندگی کنیم. افرادی که در زندگی مشترکشان رعایت حقوق همسر را می کنند، احترام می گذارند و حق تصمیم گیری برای همسر قائل می شوند از رشد اجتماعی برخوردارند. یکی دیگر از مشخصههای رشد اجتماعی، داشتن استقلال فکری است. افراد مستقل توانایی ها و محدودیت هایشان را به خوبی می شناسند و این شناخت به تصمیم گیری صحیح کمک می کند، آنها در مورد مسائل مختلف خوب می اندیشند و ارزیابی می کنند و پیامدها و نتایج کارهای خود را بر عهده می گیرند. در بسیاری از ازدواج ها عدم استقلال یکی از زوجین باعث بروز اختلافات بسیاری می شود. افرادی که استقلال ندارند، وابسته اند و توجهشان بیشتر معطوف به دیگران است تا خودشان ، اهل فکر کردن و اندیشیدن نیستند وچون خود را قبول ندارند دائماً دنبال کسی هستند تا به جای آنها تصمیم بگیرد و مسئولیت را از گردن آنها سلب کند. گاهی حتی برای امور ساده ای مثل انتخاب رنگ پارچه دچار تزلزل می شوند. افرادی که روحیه استقلال طلبانه ندارند زندگی مشترک ناموفقی خواهند داشت.

.استقلال فکری از دو راه به دست می آید:یکی از طریق مطالعه ( درسی، متفرقه و آزاد ) در مورد چگونگی رفتارهای اجتماعی و دیگری از طریق تجربه ؛ به این معنا که تجربه ای که از کارهای گذشته داریم درمورد کارهای آتی در نظر بگیریم . در اینجا ذکر این نکته لازم است که مستقل بودن به معنای مشورت نکردن نیست، استقلال فکری وقتی تحقق پیدا می کند که هدفی را که شخص دنبال می کند تنها به واسطه صحبت دیگران زیر پا نگذارد بلکه برای رسیدن به آن اهداف از مشورت کردن با دیگران استفاده کند.

.ـ یکی دیگر از فاکتورهای رشد اجتماعی اعتماد به نفس است. یعنی باور داشتن توانایی ها و شناخت محدودیت ها و این که فرد بداند، می تواند از عهده ی مسئولیت های خود برآید. می توان اعتماد به نفس را نوعی واقع بینی نیز دانست؛ زیرا افرادی که دارای اعتماد به نفس هستند، تصویر درستی ازخود دارند و افرادی که اعتماد به نفس ندارند مردد و دودل هستند، کاری را شروع کرد ه ولی به آخر نمی رسانند و بیشتر منفی بافند. " من نمی توانم " ،" غیر ممکن است" ،" نمی توانم تصمیم بگیرم " جملاتی هستند که این افراد زیاد به کار می برند و تحت تأثیر دیگران قرار گرفته، تصمیم گیری شان سست می شود. نقطه مقابل این افراد، افراد مغرورند که توانایی های خود را بیش از اندازه می پندارند و در ارزیابی خود دچار اشتباهند. برای تقویت اعتماد به نفس باید شناخت واقع بینانه ای از توانایی ها و نقاط مثبت خود داشته باشیم و آنها را تقویت کنیم. به کار بردن عبارات مثبت نیز در تقویت اعتماد به نفس نقش مؤثری دارد. باید هدفهایی را که انتخاب می کنیم در حد تواناییهایمان باشد تا هر بار که کاری را با موفقیت به اتمام میرسانیم یک لایه به اعتماد به نفس ما اضافه شود.

 ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

 

همیشه لبخند را بر لبان خود جاری کن !

یکی از ویژگیهای افراد مثبت نگر و مثبت اندیش این است که همیشه لبخند بر روی لبانش جاری است و هیچگاه دیگران را از تبسم خود محروم نمی کند . همیشه این تصور را داشته باش که لبخند به تو انرژی مثبت می دهد لبخند را هر روزدر گوشه گوشه طبیعت تماشاکن . وقتی تو ناراحت هستی و نمی خندی یعنی اینکه درگیری فکری و ذهنی داری اینقدر زندگی را به خود سخت نگیر زندگی سرشار از تغییر است و همیشه شرایط یکسان باقی نمی ماند پس تو نیز در مقابل مشکلات و مسائل و تغییرات منعطف باش . با شرایط جدید خود را وفق بده و به روی مشکلات بخند . این خنده تو پاسخی کوبنده و دندان شکن به همه ناملایمات است. اگر چه در اطراف تو افراد بد بین زیادی وجود دارد . عمق وجود و عمق تفکرات خود را با خنده های زیبا و واقعی تزیین کن اینقدر به شعر ها و سخنان و آهنگ های افراد افسرده گوش نکن صبح که از خواب بیدار می شوی با تبسم و خنده روزت را آغاز کن این را بدان که زندگی واقعی بدون خنده معنا ندارد. اگر می خواهی طعم خوب دلنشینی را احساس کنی لبخند را چاشنی لحظات خود کن بجای اینکه مشکلات را جدی بگیری لبخند و شادی و خنده را جدی بگیر . خنده یکی از نشانه های رشد احساسی و بلوغ عاطفی توست وقتی نتوانی بخندی بدان که کودک درون تو درگیری ذهنی و فکری پیدا کرده است و نیاز شدید به درمان دارد . همیشه گفته اند که خنده بر هر درد بی درمان دواست تحقیقات علمی زیادی انجام شده که اثرات خنده را بردرمان بیماری ها و سلامت جسمی و روانی و افزایش اعتماد به نفس نشان داده است. پس خنده را همیشه فراموش نکن و از آن جدا نشو.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :در این وب
در كل اینترنت

فال حافظ

مجله نایت پلاس 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic