وبلاگ مشاوره آفتاب زندگی ( خوش آمدید)
توکل به خدا و تمرکز بر افکار مثبت باعث آرامش و حرکت بسمت موفقیت های بزرگ است
درباره وبلاگ


سلام کارشناس ارشد روانشناسی و دارای پروانه فعالیت تخصصی روانشناسی ازسازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور ومشاور یکی از مراکز مشاوره هستم و بسیار خرسندم که در خدمت شما علاقه مندان به علوم روانشناسی و مشاوره هستم و امید است که خواندن این مطالب بتواند برای شما مفید بوده و بتوانید با مطالعه این نکات با روحیه ای شاد تر و با انگیزه ای بالاتر در جهت رسیدن به اهداف بزرگ زندگی خود و رسیدن به آرامش بیشتر گام های بلند تری بردارید. هدف این وبلاگ ارائه مطالب و مقالات علمی و کاربردی روانشناسی و نکات آموزشی جهت ارتقاء بهداشت روانی است. خواهشمند است اگر نظر یا پیشنهادی دارید از طریق ایمیل یا ارسال پیامک به شماره همراه 09109242383اعلام فرمائید.
saeedavari 1353@gmail.com

مدیر وبلاگ : سعید آوری
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب درج شده در وبلاگ چیست
جمعه 21 اردیبهشت 1397 :: نویسنده : سعید آوری

روش های کسب موفقیت فردی

برای کسب موفقیت فردی در زندگی و شروع حرکت به سمت آن، ۹ فاکتور بسیار مهم وجود دارد که در ادامه به آنها میپردازیم.هر یک از این ۹ فاکتور برای دستیابی به بهترین زندگی ممکن و کسب موفقیت فردی بسیار مهم و حیاتی هستند. از نظر تکنیکی، استفاده از یک یا چند مورد از این فاکتور ها در زندگی باعث می شود که فرد بتواند پایش را بر روی شتابنده ی شغل خود گذاشته و به سمت کسب موفقیت فردی و بهترین زندگی حرکت کند.

آموزش

اولین فاکتور برای کسب موفقیت فردی تحصیل و آموزش است در جامعه ما، بیشترین افراد کسانی هستند که بیشتر از میانگین افراد، می دانند. این افراد اکثر حقایق حیاتی را می دانند و ایده ها و اطلاعات شان از میانگین افراد در آن زمینه ی خاص، بیشتر است. در نتیجه این افراد می توانند به میزان سواد جامعه، ارزش بیشتری ببخشند و زندگی بهتری داشته باشند. آن ها انسان های ارزشمندی هستند، مورد احترام دیگران قرار می گیرند و در نهایت می توانند پول بیشتری بدست بیاورند و موفق تر شوند.در حقیقت، برای بدست آوردن پول بیشتر، باید بیشتر یاد بگیرید. اگر می خواهید میزان درآمد خود را افزایش دهید، باید هوش و درک تان را نیز افزایش داده و در نتیجه، این آموخته های شما در آن کاری که می خواهید انجام دهید منعکس می شوند.

به ادامه مطلب بروید

کسب مهارت

دومین فاکتور برای کسب موفقیت فردی و داشتن یک زندگی موفق، مهارت است.میزان توانایی شما در یک زمینه، می تواند کیفیت و کمیت نتیجه را ارزیابی کند. در هر کاری که می خواهید انجام دهید، بهترین و بیشتری توان تان را بگذارید؛ به راحتی به سمت جلو حرکت کنید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید.زمانی که مهارت هایتان را با آموزش و تمرین افزایش دهید، می توانید در هر کاری -حتی کوچک ترین چیز ها نیز موفق شوید و سرعت نتیجه بخش بودن تلاش تان را نیز افزایش دهید.

ارتباطات

سومین فاکتور برای کسب موفقیت فردی و پیشرفت رو به جلو و داشتن بهترین زندگی ممکن، گسترش دادن دایره ی ارتباطاتمان است.شما می توانید با استفاده از افرادی که هر روز دریچه های جدیدی به سمت شما باز می کنند، تغییر و پیشرفت را در زندگی تان احساس کنید. کسب موفقیت فردی در زندگی و داشتن یک آینده ی خوب با افرادی که شما را می شناسند، شما را دوست دارند و می توانند به شما کمک کنند، محقق خواهد شد.برای وسیع کردن دایره ی ارتباطات خود، باید در هر فرصتی از این شبکه ی ارتباطی استفاده کنید. به نظر می رسد که بین تعداد افرادی که شما را می شناسند و مقدار موفقیت تان، ارتباط مستقیمی وجود دارد.

پول

داشتن پول و پسنداز کردن آن در بانک، به شما احساس آزادی می دهد و این قدرت را برای شما ایجاد می کند که در حالی که این پول را دارید، از توانایی هایتان نیز استفاده کنید. همچنین اگر در کار تان شکست خوردید، این پول را از پیش پسنداز کرده اید و هنوز امیدی وجود دارد.یکی از مهم ترین چیز هایی که من همیشه در زندگی ام یاد گرفته ام این است که شما به اندازه ی آپشن هایتان آزاد هستید. اگر شما هیچ آپشن و انتخابی در زندگی تان نداشته باشید، انسان آزادی نیستید. اگر شما مدام کاری را انجام می دهید که سرانجامی ندارد و به این دلیل که پول دیگری ندارید هم نمی توانید آن را کنار بگذارید، در حقیقت متوقف شده اید و پیشرفتی نمی کنید.شما در مکانی بسته، قفل شده اید که هیچ راه انتخاب و حرکتی ندارید. پس از مدتی که چندین ماه و چندین سال از زندگی تان را از دست دادید، متوجه می شوید که هیچ انتخاب دیگری ندارید و و باید هر چیزی که دارید را قبول کنید.

عادات خوب

پنجمین فاکتور کسب موفقیت فردی که باعث می شود در یک مدت کوتاه بیشتری نتیجه را بدست آورید، استفاده از عادات کاری خوب و مثبت است.توانایی شما برای افزایش ROTI یا “بازگشت به زمان سرمایه گذاری” می تواند این امکان را برای شما ایجاد کند تا بیشتر از افراد دیگری که غفلت کرده و یا نتوانسته اند این عادات را تشخیص دهند، پیشرفت داشته باشید.افزایش عادات خوب کاری باعث می شود که قبل از انجام هر کاری، فکر کنید. شما باید لیستی از کار هایی که می خواهید انجام دهید، تهیه کرده و آن ها را اولویت بندی کنید.

نگرش ذهنی مثبت

ششمین فاکتور برای کسب موفقیت فردی در کار و زندگی شخصی، این است که با استفاده از افزایش نگرش های مثبت ذهنی، میزان زمان رسیدن به هدف تان را کاهش دهید.انتخاب یک نگرش مثبت ذهنی، یک تصمیم خیلی مهم است که شما باید اتخاذ کنید. به خاطر داشته باشید، که می خواهید چه کاری انجام دهید. اگر در فعالیت های مثبت، قابل اطمینان و خوش بینانه -از دید مردم- شرکت دارید، در نهایت به زودی شما نیز یکی از آن ها می شوید و به زندگی مثبت و موفقی خواهید رسید.وقتی که همه چیز خوب پیش برود، هر کسی می تواتد موفق شود. این یک توانایی است که بتوانید به هر چیز و هر موقعیتی، مثبت نگاه کنید و با این دید مثبت به سمت جلو بروید.

تصویر مثبت

هفتمین فاکتوری که در جهت کسب موفقیت فردی باید در سبک زندگی تان جای دهید، و به شما کمک می کند تا بهترین زندگی ممکن خودتان را داشته باشید، داشتن یک تصویر مثبت است.افراد، همانطور که شما در جامعه ظاهر می شوید، شما را قضاوت می کنند. در حقیقت شما نیز افراد دیگر را همان گونه که در جامعه ظاهر می شوید، قضاوت می کنید. پس زمانی را نیز برای حاضر شدن و جذاب بودن برای مردم صرف کنید. این جذابیت شامل لباس های شما، آراسته و مرتب بودن و زیور آلات می شوند. این مسائل می توانند درهایی را به روی شما باز کنند و افرادی مایل شوند که شما را در روند زندگی تان یاری کنند.

خلاقیت

خلاقیت نیز یکی دیگر از راه هایی است شما را رو به جلو حرکت می دهد و زمان رسیدن به اهدافتان  را کاهش خواهد داد. خلاقیت چیزی ست که دائما نیاز دارد شما آن را بهتر کنید، سرعت ببخشید و آسان تر کنید. شما با روش های ارزان قیمت نیز می توان خلاق باشید. به خاطر داشته باشید که یک ایده و خلاقیت مثبت، همه ی آن چیزی است که شما برای کسب موفقیت فردی به آن نیاز دارید.

شخصیت

شاید مهم ترین فاکتور برای کسب موفقیت فردی شخصیت شما باشد.نظم همراه با صداقت می تواند در های زیادی را به سمت شما باز کند اعتماد، پایه و اساس هر رابطه ای ست. زمانی که افرادی شما را می شناسند و به شما اعتماد دارند، و متقاعد شده اند که شما به حرف هایی که می زنید اعتقاد دارید، به هر آنچه می گویید عمل می کنید. سپس آن ها احساس می کنند که چیزی که می خواهند بدست آورند را در شما دیده اند و می توانند آن هدف شان را به سرعت، به راحتی و با قطعیت بدست آورند.

از اینکه این مقاله را مطالعه کردید از شما متشکریم. با استفاده از این فاکتور ها می توانید به سمت جلو حرکت کنید و بهترین زندگی ممکن تان را داشته باشید. اگر دنبال تحول در زندگی خود هستید عضو کانال تلگرامی ما که در صفحه نخست وبلاگ آدرس آن قید شده ، شوید.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :در این وب
در كل اینترنت

فال حافظ

مجله نایت پلاس 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات