وبلاگ مشاوره آفتاب زندگی ( خوش آمدید)
توکل به خدا و تمرکز بر افکار مثبت باعث آرامش و حرکت بسمت موفقیت های بزرگ است
درباره وبلاگ


سلام کارشناس ارشد روانشناسی و دارای پروانه فعالیت تخصصی روانشناسی ازسازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور ومشاور یکی از مراکز مشاوره هستم و بسیار خرسندم که در خدمت شما علاقه مندان به علوم روانشناسی و مشاوره هستم و امید است که خواندن این مطالب بتواند برای شما مفید بوده و بتوانید با مطالعه این نکات با روحیه ای شاد تر و با انگیزه ای بالاتر در جهت رسیدن به اهداف بزرگ زندگی خود و رسیدن به آرامش بیشتر گام های بلند تری بردارید. هدف این وبلاگ ارائه مطالب و مقالات علمی و کاربردی روانشناسی و نکات آموزشی جهت ارتقاء بهداشت روانی است. خواهشمند است اگر نظر یا پیشنهادی دارید از طریق ایمیل یا ارسال پیامک به شماره همراه 09109242383اعلام فرمائید.
saeedavari 1353@gmail.com

مدیر وبلاگ : سعید آوری
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب درج شده در وبلاگ چیست
جمعه 25 اسفند 1396 :: نویسنده : سعید آوری

جملات تاکیدی چی هستند؟

جملات و عباراتی کوتاه هستند که از طریق آنها میتوان به آنچه که انسان از خود دور کرده است برسد. به عبارتی دیگر ، شخص با توجه به آرزویی که دارد و با رعایت اصولی، آنها را یادداشت میکند ودر فواصل زمانی مشخص چندین و چند بار، تکرار میکند تا اینکه پس از مدتی به خواسته خود میرسد . به بیانی ساده جملات تاکیدی در جهت رسیدن به خویشتنی واقعی است .اصل این فرضیه بر این است که به هر چه بیندشی به همان سمت خواهی رفت و هر آنچه را در ذهنت تصورکنی و تجسم قوی از آن ایجاد کنی و در فواصل زمانی به طور مداوم به آن بیندیشی حتما و بدون استثنا به آن خواهی رسید.در واقع جهان و موقعیت ما بازتابی از حالات ذهنی ماست. مثلا هر چقدر ما مثبت اندیش باشیم و به زیبایی ها فکر کنیم، بهره بیشتری از شادی و موفقیت خواهیم داشت و بر عکس هر چقدر بدبین و منفی باف باشیم،رنگی از خوشی و سعادت در زندگی نخواهیم دید.

به ادامه مطلب بروید

باور فکر یا ایده ای است که بارها و بارها تکرار شده تا در نهایت از فیلترضمیر خود آگاه عبور کند و بر ضمیر ناخودآگاه نشسته و در آن حک شود.بر این اساس و برای آشنا کردن ذهن و بارور کردن افکار مورد نظر جملات تاکیدی  را تنظیم میکنند . که اگربدانید از هر کدام از آنها در چه زمانی استفاده کنید می توانید بهترین بهره را از آن ببرید .از طرفی ضمیر ناخودآگاه که از آن به عنوان ذهن معنوی یا کائناتی نام برده میشود، حد و مرزی نمی شناسد مگر برای هرآنچه خود آگاهانه انتخاب میکنید. عادتهای شما در ضمیر ناخودآگاهتان وجود دارد. ضمیرناخودآگاه به مراتب قویتر و سریعترازضمیرخودآگاه است. ضمیر ناخودآگاه میتواند شما را به هرجایی که می خواهید ببرد و کمک میکند تا سریع تر و راحت تر از آنچه ضمیر خودآگاه میتواند برایش کاری کند، به آرزوهایتان در زندگی برسید .ضمیر خودآگاه قادر نیست مفاهیم یا عقاید را رد کند، که بدین معناست ما میتوانیم با استفاده از ضمیرخودآگاه، باورهای ضمیر ناخودآگاه را دوباره برنامه ریزی کنیم، و ذهن ناخودآگاه مجبور است عقاید و باورهای جدید را بپذیرد، یعنی ذاتا نمیتواند آنها را رد کند .بنابراین با برنامهریزی ضمیر ناخودآگاه خود، خودتان را برای موفقیت و کسب ثروت، کارآفرینی، اعتماد به نفس، عشق و محبت روز افزون و ... آماده می کنید.

با این روش که هر روز به صورت مستمر انجام میدهید عادتهای خود را برنامهریزی نموده و به گام های مهمی در راستای هر چیزی که میخواهید، برمیدارید.یکی از بهترین و موثر ترین روشها برای رسیدن به خواسته ها استفاده مستمر ازجملات تاکیدی است. در حقیقت به کمک تکرار این جملات  شما به ضمیر ناخودآگاه خوداطلاع میدهید که تمایل به رسیدن خواسته هایتان (عشق ، ثروت ، روز زیبا و ... ) را دارید . این ضمیر ناخودآگاه ماست که مدام نقشی اساسی بازی میکند .در واقع ما میتوانیم با اراده و عزمی آگاهانه، با تکرار جملات تاکیدی  محتوای ضمیر ناخودآگاه را تغییر دهیم .
وقتی شما جملات تاکیدی رابرای رسیدن به خواسته هایتان را مدام تکرار می کنید و یا میشنوید،کائنات را از خواسته تان مطلع میکنید و به طرز باور نکردنی و شگفت انگیزی، تمام هستی تلاش برای رسیدن شما به خواستهتان را دارد و راههایی را که تاکنون ندیده بودید را برای شما می گشاید .

 در واقع شما می آموزید که چگونه ضمیر ناخودآگاه تان را مجددا برنامه ریزی کنید و افکار درونی منفی خود را به افکاری مثبت و دلخواه تبدیل نمایی. بنابراین شما باید برنامه ریزی منفی ذهنی را رها کنید و باورهای مثبت و سالم را جایگزین آن کنید. باورها صرفا افکار عادتی خودتان هستند که از طریق جملات تاکیدی، گفتگوی ذهنی مثبت،تحولات رفتاری و روش های تجسمی، قابل تغییرند .

نکته: شکستن یک سنگ به ضربات مکرر چکش نیاز دارد. از بین بردن باورها و عادات منفی
گذشته و همچنین نفوذ جملات مثبت جدید نیز به تکرار نیازمند است .در واقع اگر بخواهیم لیستی از باور های منفی که روزانه به ضمیر ناخودآگاه خود وارد میکنیم راتهیه کنیم، خود نیز از وجود این همه عبارت و جمله منفی در زندگی روزمره خود تعجب خواهیم کرد، و اینجاست که متوجه می شویم چرا هیچ پیشرفت عمدهای در زندگی نمیکنیم و همان آدمی هستیم که قبلا بودیم !برای تحول و پیشرفت در زندگی باید ابتدا ذهن خود را از جملات منفی خالی کرده و سپس با عبارات
مثبت و سازنده ، جایگزین نماییم .پس چرا حرکت در جاده ها آرزوهایتان آسان نیست؟یک چیزی که من در فرهنگمان متوجه شدهام این است که افکار منفی و چشم انداز وحشتناک برای آینده کاملا طبیعی است و متاسفانه با وجود رسانه های جمعی، بیش از 59 درصد ورودیهایی که در طول
روز دریافت میکنیم منفی هستند و اگر مراقب این منفیها نباشیم و ذهن خود را بر دریافت ورودی مثبت ها متمرکز نکنیم، ناخودآگاه و بدون اینکه بدانیم ذهن ما برای اتفاقات ناگوار و شکست در زندگی برنامه ریزی میشود و این امری است که شما را از اهدافتان دور میکند و زندگیتان را مختل میکند. برای اینکار جملات تاکیدی  ابزار ی فوق العاده موثر برای رها کردن الگوهای فکری منفی ریشه دار هستند، که استفاده مستمر ازجملات تاکیدی در راستای خواسته خود، مهمترین و کارآمدترین روش رسیدن به خواسته است عبارات تاکیدی مثبت، جملاتی ساده، روان و برانگیزاننده با ادبیات شخصی خود ما هستند که میتوانند سرعت رسیدن ما به اهدافمان را چند برابر کنند .
همچنین ایمان و باور از تکرار کلمات بر میخیزد، به عبارتی به اندازهای در زندگی موفق هستیم که در ذهن خود باور داریم، پس با خود گفتار درونی مثبت داشته باشید و به خودتان تلقین مثبت کنید، تا تاثیر آن را در زندگی خود حس کنید .و خواسته ها نصیب کسانی میشود که سختکوش اند و از مداومت لازم برخوردارند.وقتی اندیشیدن را شروع میکنید و ثروتمند میشوید در مییابید که خواسته ها با یک حالت ذهنی آغازمی شود، باید هدف مشخصی داشته باشید. یکی از نقاط ضعف اشخاص این است که از غیرممکن حرف می زنند. همه آن چیزهایی را که به نتیجه نمی رسند میدانند، همه از نشدنیها حرف می زنند.موفقیت از آن کسانی است که ذهنیت موفق دارند و شکست از آن کسانی است که بی تفاوت اجازه می دهند ذهنیت شکست در آنها نفوذ کند .هر چه ذهن انسان تصور و باور کند، به آن دست مییابد "پیشنهاد ما : باید جملات تاکیدی مثبت را هر شب قبل از خواب و هر روز بلافاصله پس از بیداری با صدایی بلند تکرار کنید. یا می توانید با کامپیوتر،موبایل، پخش صوتی اتومبیل یا هر دستگاه پخش کننده صوتی دیگر به فایل های صوتی گوش دهید و تکرار کنید.

امید وارم که این مطلب مورد رضایت شما عزیز همراه وبلاگ قرار گرفته باشد در صورتی که تمایل دارید در کانال روانشناسی و مشاوره آفتاب زندگی نیز عضو یت داشته باشی در صفحه اصلی وبلاگ این امکان برای شما فراهم گردیده است ارائه هر گونه نظر و پیشنهاد شما راهگشای ما و انگیزه ای برای خدمت بیشتر خواهد بود . التماس دعا

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :در این وب
در كل اینترنت

فال حافظ

مجله نایت پلاس 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic