وبلاگ مشاوره آفتاب زندگی ( خوش آمدید)
توکل به خدا و تمرکز بر افکار مثبت باعث آرامش و حرکت بسمت موفقیت های بزرگ است
درباره وبلاگ


سلام کارشناس ارشد روانشناسی و دارای پروانه فعالیت تخصصی روانشناسی ازسازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور ومشاور یکی از مراکز مشاوره هستم و بسیار خرسندم که در خدمت شما علاقه مندان به علوم روانشناسی و مشاوره هستم و امید است که خواندن این مطالب بتواند برای شما مفید بوده و بتوانید با مطالعه این نکات با روحیه ای شاد تر و با انگیزه ای بالاتر در جهت رسیدن به اهداف بزرگ زندگی خود و رسیدن به آرامش بیشتر گام های بلند تری بردارید. هدف این وبلاگ ارائه مطالب و مقالات علمی و کاربردی روانشناسی و نکات آموزشی جهت ارتقاء بهداشت روانی است. خواهشمند است اگر نظر یا پیشنهادی دارید از طریق ایمیل یا ارسال پیامک به شماره همراه 09109242383اعلام فرمائید.
saeedavari 1353@gmail.com

مدیر وبلاگ : سعید آوری
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب درج شده در وبلاگ چیست
با رعایت این نکات موفقیت را تجربه خواهی کرد

«به آرامی آغاز به مردن می‌کنی اگر سفر نکنی، اگر کتابی نخوانی، اگر به اصوات زندگی گوش ندهی، اگر از خودت قدردانی نکنی. به آرامی آغاز به مردن می‌کنی زمانی که خود باوری را در خودت بکشی، وقتی نگذاری دیگران به تو کمک کنند. به آرامی آغاز به مردن می‌کنی اگر برده عادات خود شوی، اگر همیشه از یک راه تکراری بروی، اگر روزمرگی را تغییر ندهی، اگر رنگ‌های متفاوت به تن نکنی. امروز زندگی را آغاز کن! امروز مخاطره کن! امروز کاری کن! نگذار که به آرامی بمیری! شادی را فراموش نکن! پابلو نرودا» با این نکاتی که درادامه میخوانید در هرکاری موفق باشید.


به ادامه مطلب بروید

به نظر من این شعر زیبای پابلو نرودا بسیار مرتبط با این موضوعی است که در ذیل بدان پرداختم. شاید خیلی به این موضوع توجه نداشته باشیم، ولی ما در روز تعداد زیادی مسئله حل می‌کنیم. مسائل ریز و درشتی که در زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی گریبان‌گیر‌مان هستند. زندگی بالا و پایین زیاد دارد. آنچه به آن فراز و نشیب در زندگی می‌گوییم، برای همه کمابیش وجود دارد و هر کسی به نحوی با مشکلات زندگی درگیر است. برآمدن از پس مشکلات زندگی نیاز به تدبیر دارد. البته کنار آمدن با مشکلات و به کار بردن تدبیر چندان هم کار سختی نیست و با دانستن نکات زیر راحت‌تر می‌توانید با آن کنار بیایید و در کارها موفق باشید :

 دیگران را مقصر ندانید

بعضی از افراد عادت دارند اشتباهات خود را به گردن دیگران بیندازند و دیگران را مسئول مشکلات پیش‌آمده برای‌شان تلقی کنند. بهتر است به جای این که انگشت اتهام را به سوی دیگران نشانه روید، به اصلاح اعمال خود بپردازید.

 تغییرات را در زندگی بپذیرید و انعطاف پذیر باشید

در طول مدت زندگی، تغییرات جزو اجتناب‌ناپذیر آن محسوب می‌شوند. این شمایید که باید با آنها کنار بیایید. بسیاری از افراد از تغییر فرار می‌کنند و در مقابل آن مقاومت می‌کنند. ممکن است شما با آنها شاد و یا غمگین باشید، ولی پس از مدتی در خواهید یافت که آنها دائمی‌نیستند. پس بهتر است تلاش‌تان را برای پرورش ذهن به منظور حفظ آرامش در این مقاطع از زندگی انجام دهید تا موفق باشید

 مهارت حل مسئله را بیاموزید

 افرادی هستند که در برخورد با مسائل احساس ناتوانی می‌کنند، چنین افرادی بیشتر به ناتوانایی‌های خود آگاهی دارند تا به نقاط قوت‌شان و باورهای آنان تعیین کننده رفتارشان خواهد بود. افراد موفق احساس می‌کنند قادر به حل مسائل خود هستند. نقاط قوت خود را باور دارند و مشکلات را به عنوان فرصتی برای یافتن توانمندی‌ها و برطرف کردن ضعف‌های خود می‌دانند. سعی کنیم خلاق باشیم و تا جایی که می‌توانیم راه‌حل‌های زیادی را مطرح کنیم.

 سختکوشی مقدم بر هوش ذاتی است

همه ما از اهمیت هوش، ذکاوت و خلاقیت باخبریم اما قدر مسلم تا وقتی از آنها درست استفاده نکنیم و نخواهیم آنها را در مسیر صحیح به کار گیریم، هیچ گره‌ای از زندگی ما باز نمی‌کنند. ثابت شده است که در ۹۵ درصد موارد هوش و خلاقیت بدون سختکوشی و پشتکار هیچ کاره‌اند. اصول موفقیت و برنده شدن در زندگی، «خواستن» است و برای رسیدن به آن باید «تلاش»، «پشتکار»، «صبر» و «توکل» داشت.

کار زیاد وطولانی خوب است، به شرطی که سنجیده و عاقلانه باشد

واقعیت این است که اگر ۱۰۰ هزار ساعت هم کار کنیم، اما سنجیده نباشد، خبری از کارشناس شدن نیست! اگر کاری را انجام می‌دهید تمام و کمال انجام دهید و کم کاری نکنید. اگر در کاری تبحر لازم ندارید از متخصص آن کار کمک بگیرید و به خاطر غرور کاذب، یک عمر کار را اشتباه انجام ندهید. ندانستن نقص نیست، تلاش برای یادگیری  یک هنر است.

 بزرگی با شما به دنیا نمی‌آید، اما در شما رشد می‌کند

خودتان را گول نزنید. منتظر نزول بزرگی و بزرگ شدن از آسمان هم نباشید. این خود شما و کار و تلاش‌تان است که منش و صفت بزرگی را به شما می‌دهد. بعضی آدم‌ها در از تصمیماتی که می‌گیرند اهل خزیدن هستند و خیلی آرام و محافظه کارانه پیش می‌روند بعضی‌ها  از خزیدن به گام برداشتن رسیده‌اند، بعضی‌ها از گام برداشتن  به دویدن رسیده‌اند و بعضی‌ها از دویدن به پرواز. اصل نگهداری در نبوغ زندگی یعنی حرف‌هایت را فقط به کسانی بزنی که در رده خودت هستند.

اهداف بلندمدت داشته باشید

صبر داشته باشید و برای رسیدن به اهداف‌تان عجله نکنید. عکس‌العمل بیش از حد به مشکلات می‌تواند منجر به اتخاذ تصمیمات نادرست شود. برای خود اهداف بلندمدت تعریف کنید و آهسته و پیوسته به دنبال‌شان بروید و پیگیرشان باشید. به ۱۰۰ فکر کنید تا به ۷۰ برسید! و موفق باشید.

بیش از حد تجزیه و تحلیل نکنید

همه چیز را همان گونه که هست بپذیرید. خیلی از افراد سعی می‌کنند تا اشخاص و یا وضعیت‌های موجودی را که تحت کنترل آنها نیست، تغییر دهند و زمانی که نمی‌توانند به هدف خود برسند، احساس بدبختی می‌کنند. سعی کنید با واقعیت روبه‌رو شوید و آنچه هست را بپذیرید، تا بتوانید راجع به آن به درستی تصمیم گیری کنید و موفق باشید.

سبک زندگی‌تان را با دیگران مقایسه نکنید

یکی از کارهای مشکلی که پیش رو دارید، مقایسه نکردن خودتان با دیگران است. هرچه بیشتر این کار را انجام دهید، از زندگی بیشتر ناامید خواهید شد. افراد زیادی هستند که از شما موفق‌تر بوده‌اند و کارهای بهتری در زندگی‌شان انجام داده‌اند ولی این شمایید که داستان زندگی و موفقیت خودتان را رقم می‌زنید. زمانی که کاری را در زندگی انجام می‌دهید، توقع نداشته باشید تا همه جریانات بر وفق مراد شما باشد.

  به بهتر شدن فکر کنید و  تفکر مثبت داشته باشید

وقتی در چالشی گرفتار می‌آیید بجای خودخوری و حرص و جوش خوردن تنها به این فکر کنید که وضعیت را بهتر کنید. هیچ چیز را مطلق نبینید. درصدد «بهتر کردن» اوضاع بربیایید که کمترین ضربه و آسیب را از چالش‌ها متحمل شوید. قدم اول در حل مشکل این است که ادراک مثبتی  از خویشتن را در خود پرورش دهیم. به خودمان بگوییم: «من می‌توانم مشکلات را حل کنم.» باید آرام و خونسرد باشیم و برای انتخاب بهترین راه‌حل ممکن بر مهارت‌های مسئله‌گشایی خود تکیه کنیم.

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :در این وب
در كل اینترنت

فال حافظ

مجله نایت پلاس 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات